Pomiar i przetwarzanie sygnałów elektrycznych z tensometrycznych czujników siły.
Pomiar i przetwarzanie sygnałów elektrycznych z tensometrycznych czujników ciśnienia.
Użytkownicy:
Pomiar i przetwarzanie sygnałów elektrycznych z termorezystorowych czujników Pt100, Pt1000, Ni 100 (od 1 do 11 czujników jednocześnie).
Użytkownicy:
Pomiar siły i przemieszczenia łopatek turbiny elektrowni wodnej.
Stały pomiar przemieszczenia konstrukcji kotłów wyrównawczych podczas pracy.
Użytkownicy:
Pomiar zużycia paliwa w lokomotywach spalinowych, zabezpieczenie przed nieprawidłowościami gospodarowania paliwem oraz optymalizacja zużycia paliwa systemem CL 400
Pomiar energii elektrycznej pojazdów trakcji elektrycznej
za pomocą CL 142
Pomiar zużycia energii elektrycznej, czasu pracy układu napędowego i czasu pracy silnika spalinowego w lokomotywach spalinowych z przekładnią elektryczną za pomocą CL 143
Pomiar siły pociągowej lokomotyw kolejowych czujnikiem CL 15K
Pomiar sił w łącznikach napędu zwrotnic kolejowych czujnikiem CL 19
Stanowisko diagnostyki lokomotyw spalinowych - rejestracja parametrów elektrycznych i nieelektrycznych, przetwarzanie, wizualizacja, wydruk i archiwizacja wyników pomiarów oraz pomiar zużycia paliwa systemem OPORNIK.
Użytkownicy:
Europejska Agencja Kosmiczna pracuje nad programem nawigacji satelitarnej, podobnej do amerykańskiego systemu GPS. Program nazwany został Galileo i przewiduje wysłanie i uruchomienie na orbicie 30 satelitów nawigacyjnych. Ich zadaniem będzie lokalizacja obiektów na całej kuli ziemskiej w czasie rzeczywistym z dokładnością do 1 metra. Będzie to pierwszy europejski niezależny od GPS system nawigacyjny.
Pierwszy satelita nawigacyjny z programu Galileo o nazwie GIOVE-A, wystrzelony na orbitę z rosyjskiego kosmodromu Bajkonur 28 grudnia 2005, waży 600 kg, ma kształt sześcianu z dwoma skrzydłami anteny, na której znajdują się baterie słoneczne, które zasilają satelitę. Aby skrzydła anteny z bateriami mogły się otworzyć w przestrzeni kosmicznej w odpowiednim momencie, konieczne było zastosowanie precyzyjnie wykonanych elementów sterowniczych z użyciem tensometrów.
Wykonania tej niezwykle precyzyjnej i odpowiedzialnej pracy dla jednej z firm konsorcjum budującego satelitę, firmy Astrium GmbH w Niemczech, podjął się Zakład Elektroniki Pomiarowej Wielkości Nieelektrycznych w Markach.
Elementy sprężyste oklejone tensometrami musiały zadziałać w decydującym momencie umożliwiając jednorazowe rozłożenie skrzydeł anteny z bateriami zasilającymi satelitę.
Misja uruchomienia satelity programu Galileo w przestrzeni kosmicznej zakończyła się sukcesem. Baterie słoneczne zaczęły generowanie prądu a satelita wysyła sygnały nawigacyjne w stronę Ziemi od 12 stycznia 2006.
Na jesieni 2006 na orbitę zostanie wystrzelony kolejny, bliźniaczy satelita GIOVE-B.
Układ tensometryczny sterujący rozłożeniem anteny w tym przypadku również wykonał ZEPWN.
Nadzór nad bezpieczeństwem naciągu lin w mostach pylonowych.
Próby wytrzymałościowe lin.
Użytkownicy:
Pomiar masy w zbiornikach.
Pomiar masy na platformie (np. do zważenia samolotu).
Użytkownicy:
Pomiar masy w zbiornikach
Pomiar masy na platformie
Pomiar masy betonu
Użytkownicy:
Pomiar parametrów pracy silników odrzutowych w śmigłowcach CL 1+ CL 100 + program TW.
Użytkownicy:
Pomiar siły nacisku na pedał hamulca pojazdu CL 23/ CL 23M.
Pomiar i rejestracja opóźnienia hamowania pojazdu CL 170.
Pomiar przepuszczalności światła w szybach pojazdów CL 176.
Wywieranie nacisku na mechanizm hamulca bezwładnościowego przyczep o masie do 5 t WN 500.
Użytkownicy:
Pomiar statyczny stopnia przechyłu jednostki podczas testowania.
Przechyłomierz umożliwia przeprowadzenie przez jedną osobę precyzyjnego pomiaru kąta przechyłu jachtu lub statku w bardzo krótkim czasie. Zastępuje czasochłonne i mniej precyzyjne tradycyjne metody pomiaru przechyłu.
Może być również wykorzystywany do określania środka ciężkości jednostki i wyznaczania bezpiecznych stref załadunku. Przechyłomierz
Użytkownicy:
Sprawdzanie siłomierzy użytkowych i maszyn wytrzymałościowych.
Budowa toru pomiaru siły.
Kontrola i regulacja kluczy dynamometrycznych.
Użytkownicy: