ZEPWN oferuje rozwiązania łączności bezprzewodowej systemów pomiarowych, bazujące na wykorzystaniu modułów telemetrycznych w technologii radiowej T24 oraz Bluetooth B24 uznanego producenta Mantracourt.
Firma Mantracourt stale poszerza ofertę modułów telemetrycznych, które ZEPWN pomaga zastosować swoim klientom do ich zadań pomiarowych w tych przypadkach, gdzie łączność bezprzewodowa jest niezbędna lub znacznie ułatwia nadzorowanie procesów pomiarowych na odległość maksymalną w idealnych warunkach do 800 m dla T24 oraz 90 m dla B24.
Moduły nadawcze T24 w postaci miniaturowych modułów bez obudowy integrujemy we wnętrzu niektórych z produkowanych przez nas czujników tensometrycznych lub w wersji w obudowie jako zintegrowane z obudową naszego czujnika lub łączymy czujniki tensometryczne z modułami Bluetooth. Użytkownik łączy się z modułami odbiorczymi oraz zarządza nimi za pomocą darmowego oprogramowania T24 Toolkit w swoim komputerze lub w przypadku modułów B24 w darmowej aplikacji B24 Toolkit firmy Mantracourt dla Android lub iOS w swoim urządzeniu mobilnym (smartfon, tablet).
W celu zapoznania się ze szczegółami zapraszamy do zakładki Oferta/Telemetria.
W bezprzewodowym zarządzaniu pomiarami możliwy jest dalszy przesył już szyfrowanych danych za pomocą modułów UCS do chmury. Szczegóły w zakładce Oferta/Monitorowanie pomiarów w chmurze. Zapraszamy do kontaktu w celu doradztwa.
ZEPWN oferuje miernik wagowy UWT 6008 w wersji do transmisji danych dla 4 lub 8 kanałów.
Dzięki kontroli obciążenia każdego punktu pomiarowego z osobna i bez sumatora możliwy jest automatyczny pomiar z każdego kanału oraz sumaryczny ze wszystkich wejść. Miernik wyświetla wartości z kazdego czujnika w kg lub w % obciążenia. Transmisja przez porty RS-232 i RS-485 z wuodowanym protokołem MODBUS RTU. Opcjonalnie miernik może być wyposażony w wyjście analogowe i protokoły Fieldbus. Szczegóły w zakładce "Wagi i systemy wagowe".
ZEPWN oferuje wzmacniacz analogowy typu A3 BCM z funkcją sumatora do czterech czujników tensometrycznych. Szczegóły w zakładce wzmacniacze pomiarowe.
Czytaj więcejZEPWN wprowadził do swojej oferty moduł telemetryczny nadajnika w technologii Bluetooth do czujników tensometrycznych.
Jako odbiornik dla tego modułu użytkownikowi służy smartfon lub tablet z systemem Android lub iOS.
Szczegóły w zakładce Telemetria.
Uprzejmie informujemy, że z dniem 21 lutego 2022 nastąpiło przekształcenie naszej firmy ZEPWN J. Czerwiński i Wspólnicy Sp. J. w firmę ZEPWN sp. z o.o. sp.k., wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000955567.
Adres, NIP i REGON spółki pozostają bez zmian.
ZEPWN wprowadził do swojej oferty programowalny wzmacniacz na szynę DIN typu CL11D do czujników tensometrycznych. Jego parametry mogą być modyfikowane przez użytkownika przez złącze USB. Wzmacniacz jest oferowany w wersji prądowej lub napięciowej a częstotliwość próbkowania obejmuje zakres od 125 Hz aż do 32 kHz.
Czytaj więcejNowy opóźnieniomierz CL177 do sprawdzania skuteczności hamulców w pojazdach samochodowych, motocyklach i ciągnikach rolniczych uzyskał certyfikat ITS i może stanowić wyposażenie SKP. Oprócz standardowej kontroli hamulców, opcjonalne dodatkowe czujniki umożliwiają zastosowanie CL177 w pojazdach przystosowanych do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.
Czytaj więcejZEPWN wprowadził do oferty cyfrowy miernik CL166 do jednokanałowych pomiarów siły, masy lub momentu z czujników tensometrycznych lub przemieszczenia z czuników potencjometrycznych.
Miernik wyświetla mimimum i maksimum, umożliwia uśrednianie i zapamiętywanie w nieulotnej pamięci do 2047 wyników pomiarów i korekcję nieliniowości czujników oraz zapamiętanie parametrów kalibracyjnych dla 127 czujników.
CL166 jest łatwy w programowaniu i umożliwia komunikację z komputerem przez łącze USB.
Firma ZEPWN J. Czerwiński i Wspólnicy wykonała stanowiska pomiarowe do wzorcowania kluczy dynamometrycznych o maksymalnym zakresie momentów 1500 Nm dla Okręgowego Urzędu Miar w Bydgoszczy oraz dla Okręgowego Urzędu Miar we Wrocławiu.
Czytaj więcejZ przykrością informujemy, że założyciel firmy ZEPWN, nasz wieloletni szef i mentor, wcześniej konstruktor w Instytucie Lotnictwa, inżynier Jerzy Czerwiński odszedł po ciężkiej chorobie w dniu 6 grudnia. Będzie nam go bardzo brakowało.