Firma ZEPWN oferuje wyposażenie oporników wodnych stacji diagnostycznych w unikatową aparaturę pomiarową i oprogramowanie do prób obciążeniowych agregatów prądotwórczych lokomotyw spalinowych.
REALIZACJE
Wyposażenie do prób obciążeniowych agregatów prądotwórczych lokomotyw spalinowych zostało wyróżnione podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych w 2009 oraz w konkursie Lider Transportu Szynowego 2010.
* do stosowania w temperaturach do 180 stopni C
* zintegrowany wzmacniacz prądowy (0/4...20mA)
lub napięciowy (-10...0...+10V)
* stopień ochrony IP68
do jednoczujnikowych platform wagowych 400 x 400
do wag zbiornikowych
Program CL BWM jest przeznaczony do badania własności wytrzymałościowych próbek metali, stopów oraz ich spawów za pomocą maszyny wytrzymałościowej wyposażonej w tory pomiaru siły
i przemieszczenia.
Aby pobrać wersję DEMO możliwości programu CL BWM należy kliknąć na link Karta produktu znajdujący się po lewej stronie.
Program CL BWB jest przeznaczony do badania własności wytrzymałościowych próbek materiałów budowlanych (np. zapraw i silikonów) za pomocą maszyny wytrzymałościowej wyposażonej w tory pomiaru siły i przemieszczenia oraz sterowania napędem.
Program REJESTRATOR_CL430 służy do rejestracji sygnałów analogowych dołączonych do przetworników CL430 i umożliwia:
Aby pomóc Państwu w rozwiązaniu zagadnień technicznych przy składaniu zamówienia na zaawansowane systemy pomiarowe i produkty specjalne do Państwa dyspozycji jest kadra inżynierska ZEPWN.
Zrealizowane systemy oparte na produktach i oprogramowaniu specjalnym ZEPWN:
1. Oprogramowanie oporników wodnych stacji kontroli lokomotyw dla ZNTK Kraków, PTK Rybnik, LHS Zamość, PKP Cargo Warszawa. Oprogramowanie pozwala na pomiar i rejestrację parametrów pracy lokomotyw spalinowych.
2. Oprogramowanie dla hamowni silników odrzutowych TW2 i TW3 śmigłowców. Pomiar ciśnień, kąta, przemieszczenia i temperatury.
3. Oprogramowanie i układy pomiarowe dla stanowisk badania zderzaków i resorów kolejowych w ZNTK Łapy. Pomiar siły i przemieszczenia.
4. Stanowiska do badań zmęczeniowych elementów zawieszenia pojazdów, ich zespołów napędowych oraz amortyzatorów dla PIMOT, realizowane przez pomiar ciśnień, temperatur, sił, momentów i prędkości obrotowych.
5. Mobilne stanowisko z oprogramowaniem do badania systemów kontrolnych sprawności zawieszenia pojazdów samochodowych dla Instytutu Transportu Samochodowego. Badanie metodą EUSAMA.
6. Wzorce siły i oprogramowanie do sprawdzania urządzeń diagnostyki samochodowej dla ITS.
7. Tory pomiaru sił i oprogramowanie do pomiarów w tunelu aerodynamicznym dla Wojskowej Akademii Technicznej.
8. Tory pomiarowe i oprogramowanie dla stanowiska do prób wytrzymałościowych lin w Głównym Instytucie Górnictwa. Pomiar siły i przemieszczenia. Program umożliwia rejestrację zależności siły rozciągania obiektu od jego wydłużenia, wizualizację i archiwizację wyników pomiarów.
9. System pomiarowy sił i przemieszczenia łopatek turbiny dla elektrowni wodnych zrealizowany dla Instytutu Energetyki w Warszawie.
10. Laboratoryjny system do badania elementów zabezpieczeń przeciwwybuchowych dla kopalni Barbara. Rejestracja i pomiar ciśnienia wybuchu.
11. Program do badania charakterystyki sprężyn wózków kolejowych dla warszawskiego metra.
• umożliwia podłączenie do 4 czujników tensometrycznych do wzmacniacza CL100P lub mierników serii CL300
• wykonana z metalu
• stopien ochrony IP 65
Sumator sygnałów z czujników tensometrycznych w wersji ATEX
Oprócz naszych standardowych produktów oferujemy również profesjonalne doradztwo
w rozwiązywaniu skomplikowanych potrzeb pomiarowych z zastosowaniem nietypowych czujników tensometrycznych, aplikacji i kompletnych torów pomiarowych.
Nasz proces projektowania wspomagany jest oprogramowaniem Solid Works, co pozwala nam na tworzenie modeli 3D, dokonywanie analiz wytrzymałościowych MES, wizualizacji i symulacji działania mechnizmów, kontroli funkcjonowania urządzenia już na etapie projektu i szybkich modyfikacji projektów.
W miejscu karty produktu dostępne są informacje o zrealizowanych przez ZEPWN rozwiązaniach dopasowanych do szczególnych potrzeb pomiarowych naszych Klientów.
W załączniku w miejscu karty produktu zostały opisane projekty dedykowane rozwiązaniom szczególnych potrzeb pomiarowych naszych Klientów w roku 2012. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.
ZEPWN oferuje nie tylko czujniki produkowane według własnych projektów, ale produkuje także czujniki tensometryczne wg dokumentacji Klienta lub wykonuje aplikacje tensometrów na powierzonych elementach sprężystych.
Dzięki stosowanej technologii ZEPWN wykonuje dedykowane czujniki tensometryczne do zastosowań w zakresach temperatur otoczenia od
-40°C do +200°C oraz dokonuje ich kalibracji.
Wsród Klientów ZEPWN zlecających wykonania specjalne czujników na powierzonych elementach sprężystych są między innymi: niemiecka firma EADS Astrium z konsorcjum dostawców Europejskiej Agencji Kosmicznej, Politechnika Karlsruhe, ecms Aviation Systems GmbH, DIONEX, ESA-Messtechnik GmbH oraz MAN Truck & Bus AG. Aplikacje takie często wymagają szczególnej precyzji wykonania i odpowiedniego know-how.
Zastosowanie: do wag przemysłowych, platformowych, paletowych, samochodowych, zbiorników i silosów.
Opcjonalnie możliwe: zegar, 4 wejścia cyfrowe i 4 wyjścia cyfrowe, wyjścia analogowe, port RS-485.
ZEPWN oferuje usługę okresowego wzorcowania mierników CL176 i CL176RS do badania przepuszczalności światła w szybach pojazdów.
Szczegółową informację zawarto w miejscu karty produktu.
Przetwornikowy wzmacniacz CL72-3U jest przeznaczony do zabudowy w czujnikach tensometrycznych lub do pracy w ich bezpośrednim sąsiedztwie jako wzmacniacz w obudowie montowanej na przewodzie lub przeznaczony do montażu na szynie DIN 35.
Przetwornikowy wzmacniacz CL72-3I jest przeznaczony do zabudowy w czujnikach tensometrycznych lub do pracy w ich bezpośrednim sąsiedztwie jako wzmacniacz w obudowie metalowej montowanej na przewodzie lub do montażu na szynie DIN 35.
Waga hakowa CL 161WD jest przeznaczona do precyzyjnego pomiaru masy w zakresach do 2 t, 5 t, 10 t oraz 20 t.
W opcjach dodatkowych możliwe wykonanie:
Zastosowanie:
samocentrujący adapter 35901 - do M350 na zakresy 300...2000 kg
samocentrujący adapter FT12 - do M350 na zakresy 300...2000 kg
adapter 35902(i) zabezpieczający przed podniesieniem
- do M350 na zakresy 300...2000 kg, stal cynkowana lub nierdzewna
adapter 35903(i) zabezpieczający przed podniesieniem
- do M350 na zakresy 3...5 t, stal cynkowana lub nierdzewna
adapter 35907 dla siły rozciagającej
- do M350 do zakresu maks. 4 t, stal cynkowana
adapter 35908 dla siły rozciągającej
- do M350 do zakresu maks. 10 t, stal cynkowana
łożysko elastomerowe zabezpieczające przed podniesieniem:
35909 - do M350 na zakresy 300...2000 kg, stal cynkowana
35909i - do M350 na zakresy 300...2000 kg, stal nierdzewna
35910 - do M350 na zakresy 3...5 t, stal cynkowana
35910i - do M350 na zakresy 3...5 t, stal nierdzewna
35918 - do M350 na zakresy 7,5...10 t, stal cynkowana
35918i - do M350 na zakresy 7,5...10 t, stal nierdzewna
płyta podstawy 35911 - do M350 na zakresy 300...2000 kg
płyta podstawy 35912 - do M350 na zakresy 3...5 t
płyta podstawy 35919 - do M350 na zakresy 7,5...10 t
samocentrujący adapter 35913(i)
- do M350 na zakresy 300...2000 kg, stal cynkowana lub nierdzewna
samocentrujący adapter 35917i
- do M350 na zakresy 3...5 t ze stali nierdzewnej
ZEPWN wykonuje modernizacje maszyn wytrzymałościowych wykorzystywanych do prób statycznych.
Modernizacja obejmuje tory pomiarowe i oprogramowanie do badań oraz opcjonalnie układy sterowania napędem.
Program CLBWM jest przeznaczony do badaniaq własności wytrzymałościowych próbek metali, stopów oraz ich spawów za pomocą maszyny wytrzymałościowej. Realizowane jest rozciąganie w temperaturze pokojowej, zginanie, spłaszczanie i roztłaczanie rur.
Program umożliwia rejestrację charakterystyk, ich wizualizację i analizę, archiwizację, zapis wyników pomiarów do pliku tekstowego oraz zapis wykresów do plików graficznych.
Program TiraTest jest przeznaczony do badania właściwości wytrzymałościowych próbek z materiałów innych niż metale (drewno, tworzywa sztuczne) za pomocą maszyny wytrzymałościowej. Realizowane jest zginanie i ściskanie, możliwa jest również praca z cyklicznym zadawaniem obciążenia lub utrzymywaniem stałego obciążenia.
Program realizuje sterowanie napędem maszyny, umożliwia rejestrację charakterystyk, ich wizualizację i analizę archiwizacje, zapis wyników pomiarów do pliku tekstowego oraz zapis wykresów do plików graficznych.
Przetwornik CL439 służy do pomiaru kątów obrotu lub przemieszczeń na podstawie sygnałów kwadraturowych z maksymalnie dwóch czujników (inkrementalnych enkoderów obrotowych lub czujników przemieszczenia liniowego). Przetwornik posiada łącze RS485.
• miernik dedykowany wybranemu zakresowi średnic liny
• moduł elektroniki z wyświetlaczem może być zintegrowany z czujnikiem
• możliwość montażu w pionie lub poziomie
• możliwość zabudowy enkodera do pomiaru długości liny
• pomiar siły naprężenia przemieszczającej się liny
• nieduże odgięcie liny nie powodujące szybszego zużywania się liny
• miernik uwzględnia średnicę i splot liny
• nieliniowość ≤ 5 %
Mierniki cyfrowo-analogowe typu DAT400 na szynę DIN oraz panel DAT500 odznaczają się wysoką dokładnością, stabilnością i wygodą użytkowania. Razem z czujnikami wagowymi Utilcell stanowią idealne rozwiązanie do zastosowań przemysłowych.
Oferta produktów przeznaczonych do stosowania w srodowisku zagrożonym wybuchem obejmuje tensometryczne czujniki siły lub masy, puszki instalacyjne, separatory i przetworniki do iskrobezpiecznej separacji i konwersji sygnału z czuników, system bezprzewodowej transmisji danych z pomiarów, analizatory sterujące pomiarami i zasilające czujniki oraz zasilacze pomiarowe.
Modułowy system telemetryczny T24 umożliwia bezprzewodowe przesyłanie wyników pomiarów w czasie rzeczywistym.
Zasięg sygnału aż do 800 m w środowisku przemysłowym.
Prędkość przesyłu pomiarów z czujników do 200 razy na sekundę.
Precyzyjna elektronika z wysoka rozdzielczością i o niskim poziomie hałasu.
Nadajniki przystosowane do umieszczenia w środowisku zagrożonym wybuchem.
Obszary mozliwych zastosowań:
monitorowanie masy dla urządzeń dźwigowych i przenośników taśmowych
pomiary obciążeń, drgań, sił, masy w inżynierii budowlanej i przemyśle lotniczym
kontrola przeciążenia kontenerów na samochodach ciężarowych
pomiary momentu obrotowego na obracającym się wale
pomiary na liniach produkcyjnych
Moduł przekaźnika telemetrycznego do pomiarów z mostków tensometrycznych w obszarach zagrożonych wybuchem ( certyfikat ATEX dla zastosowań w strefach 1 i 2).
Przekaźnik w obudowie o stopniu ochrony IP67 jest zasilany dwiema bateriami litowymi.
Bezprzewodowa transmisja sygnału do 800 m.
Kompatybilny z odbiornikami telemetrycznymi X24 i T24.
Przenośny wyświetlacz ATEX do bezprzewodowego odbioru sygnałów z mostków tensometrycznych ze stref wybuchowych 1 i 2.
Odbiera i wyświetla dane z przekaźników X24 (ATEX) i T24.
Odbiór danych z jednego modułu przekaźnika lub maksymalnie z 24 przekaźników na częstotliwości radiowej 2,4 GHz.
Zasięg do 800 m.
Funkcja definiowania do 8 grup pomiarowych z możliwością ustawienia zera i poziomu przeciążenia.
W obudowie IP67, zasilany bateriami litowymi (czas pracy ciągłej 54 h).
Wzmacniacz sygnału z czujników tensometrycznych z certyfikatem ATEX do stref niebezpiecznych 0,1 i 2.
Wyjście prądowe 4-20mA.
Stopień ochrony IP67.
Zakres temperatur otoczenia: od -40 do +85 C.
Dostarczany z przewodem 1 m do czujnika i 5 m przewodu wyjściowego
T24-GW1 odbiera dane z maksymalnie 100 przekaźników systemu telemetrycznego T24 przy użyciu protokołu Modbus RTU lub ASCII.
Dane odebrane z przekaźników mogą być przekazane do łącz komputerowych, wyświetlaczy lub wyjść analogowych.
Zasięg odbioru sygnału do 800 m.
Stopień ochrony: IP67.
Miernik do czujników potencjometrycznych lub do pomiaru napięcia albo prądu stałego
Miernik do czujników tensometrycznych w układzie pełnego mostka, półmostka lub ćwierćmostka
Miernik do pomiaru położenia kątowego, przemieszczenia liniowego, prędkości obrotowej, częstotliwości lub okresu
Miernik do czujników tensometrycznych oraz do liniału lub enkodera
W pliku pdf dołączono przegląd czujników wagowych, adapterów i elektroniki wagowej oraz przykłady zastosowań.
M650 EX - Tensometryczny czujnik wagowy z certyfikatem ATEX
• czujnik produkowany w Hiszpanii przez firmę Utilcell
• zakresy pomiarowe: 250kg - 500kg - 1000kg - 2000kg - 5000kg - 7500kg
• pracujący na ścisk i rozciąg
• element sprężysty ze stali nierdzewnej
• stopień ochrony IP68
• długość przewodu 5 m
• wykonanie w wersji ATEX
• zastosowanie: pomiar siły na stanowiskach badawczych, wagi dźwigowe, modernizacje wag mechanicznych do wag elektronicznych
• akcesoria dodatkowe: adaptery TE12x1.75; TE20x1.5; TE24x2 oraz głowice przegubowe RO12x1.75; RO20x1.5; RO24x2
• czujnik do pomiarów wagowych
• zakresy pomiarowe: 2t; 5t; 10t, 20t, 50t; 100t
• nieliniowość: 0,5 %
W pliku pdf dołączono przegląd czujników wagowych, adapterów i elektroniki wagowej oraz przykłady zastosowań.
Sumatory sygnałów z czujników tensometrycznych.
wersje do połączenia do 4 czujników:
89053 - w hermetycznej obudowie z tworzywa sztucznego
89128 - w hermetycznej obudowie z odlewu aluminiowego, zabezpieczony przed przepięciem
89093 - w hermetycznej obudowie z odlewu aluminiowego, zabezpieczony przed przepięciem, wersja ATEX
wersje do połączenia do 8 czujników:
89002 - w hermetycznej obudowie z tworzywa sztucznego
89068 - w hermetycznej obudowie z odlewu aluminiowego, zabezpieczony przed przepięciem
89092 - w hermetycznej obudowie z odlewu aluminiowego, zabezpieczony przed przepięciem, wersja ATEX
System SensoField UCS-Cloud z usługą w chmurze do zdalnego monitorowania czujników cyfrowych umożliwia:
W pliku pdf dołączono wskazówki do poziomowania silosu na podstawie sygnałów wyjściowych z czujników.